Bordro Plus ürünümüze yeni özellikler ve yenilikler kattığımız Mart 2020 sürümümüz yayında.

Yenilikler

 1. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında KVKK uygulamasına Bordro Plus çözümü eklenmiştir. Uygulama ile işten ayrılan ya da halihazırda çalışan kişi ya da kişilerden veri alanı bazında alınan rızanın takibi ve rıza süresi biten veri alanlarının anonimleştirilmesi sağlanmıştır.
 2. Sicil Kartı XML çıktısına GUID alanı eklenmiştir.
 3. SGK sayfasına daha önce yüklenmiş ve onaylanmış olan bildirgelerin sorgulanabilmesi sağlanmıştır.

Yapılan İyileştirmeler

 1. “Tahakkuk Şekli: Aylık ve Onay Durumu: Onaylı” filtresi ile alınan bordro zarfında ara dönem ile oluşturulan puantajlardan onaysız olanların getirilmemesi sağlanmıştır.
 2. İşten çıkmış birinin tekrar işe alınması sonrası puantaj kartının XML ile içeri alınması sağlanmıştır.
 3. Sicil Kartları ekranının sağında yer alan “Atama Kaydı Ekle” butonu üzerinden iki adet atama kaydı eklendiğinde ilk eklenen atama kaydında “Sosyal Güvenlik Statüsü” alanının doğru değeri getirmesi sağlanmıştır.
 4. Sicil Yönetimi > Formlar > Personel Formu’nda “Sicil Numarası” filtresinin doğru çalışması sağlanmıştır.
 5. Personel Yönetimi > Raporlar > İzin Durum Raporu’nda raporun aktivite tipi filtresi “Saatlik” seçilerek rapor alınması sağlanmıştır.
 6. Yeni işyeri oluşturulurken bordro parametreleri oluşturulması istendiğinde geçerlilik bitiş tarihi boş ve geçerlilik başlangıç tarihi en yeni olan merkez parametre baz alınarak bordro parametresinin oluşturulması sağlanmıştır.
 7. İşlem tamamlandıktan sonra kapatma işlemi sırasında alınan erişim uyarısı engellenmiştir.
 8. Eski personel için Kıdem İhbar Yükü Raporu alındığında kıdem/ihbar tazminatı tutarlarının personelin işten çıktığı tarihe göre getirilmesi sağlanmıştır.

Kaynak: https://docs.logo.com.tr/display/BordroP/4.64+-+Mart+2020

Kategoriler: Duyurular

%d blogcu bunu beğendi: